More Website Templates @ TemplateMonster.com. November19, 2012!


  Stoisko projektu podczas targów edukacyjnych w Poznaniu

  W dniu 28.02.2014 partnerstwo projektu prezentowało projekt Naturalne tynkowanie i wzornictwo. Odwiedziło nas kilkaset gości, od dzieci, po prefesjonalistów - zapraszamy do fotorelacji.  Spotkanie upowszechniające projekt "Naturalne tynkowanie i wzornictwo" w Zielonej Górze

  Data: 28.02.2014, Stowarzyszenie Wędrowni Architekci serdecznie zorganizowało spotkanie upowszechniające i włączające, prezentujące Kurs Naturalnego Tynkowania i Wzornictwa, z wykorzystaniem gliny i wapna jako materiałów podstawowych.
   
  Spotkanie odbyło się  na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska na Uniwersytecie Zielonogórskim ul. prof. Z. Szafrana 1, 65-516 Zielona Góra
   
  Spotkanie składało się z dwóch części :
   
  10:00-15:00 CZĘŚĆ PRAKTYCZNA dla zainteresowanych osób pragnących zapoznać się z warsztatową
                                                         metodą prowadzenia szkoleń
  14:00 – 18:00 CZĘŚĆ DLA INSTYTUCJI dla przedstawicieli organizacji potencjalnie zainteresowanych
                                                                wdrożeniem Kursu
   
  Organizatorem warsztatów była Katedra Architektury i Urbanistyki na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska na Uniwersytecie Zielonogórskim we współpracy ze Stowarzyszeniem Wędrowni Architekci

  Konferencja upowszechniająca projekt "Naturalne tynkowanie i wzornictwo". Data: 27.02.2014


  W dniu konferencyjnym gościliśmy m.in.
  - przedstawicieli centrów szkoleniowych, spółdzielni socjalnych,
  - przedstawicieli powiatowych urzędów pracy, organizacji pozarządowych zajmujących się aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych, kuratoriów, izb rzemieślniczych,
  - architektów, projektantów wnętrz,
  - "tynkarzy naturalnych", czyli profesjonalistów zajmujących się na co dzień tynkowaniem gliną,
  - pasjonatów tynkowania i budownictwa naturalnego,
  - przedstawicieli urzędów centralnych,
  - nabywców usług tynkarzy naturalnych, w tym osób fizycznych planujących budowę lub remont domu, czy też podmiotów instytucjonalnych (jednostki samorządowe, firmy deweloperskie itd.).

  Wszyscy nasi goście mieli okazję wysłuchać prelegentów i podyskutować z nimi podczas przerw w tzw. przestrzeni dobrych praktyk. W przestrzeni tej prezentowały się organizacje, które zajmują się tynkowaniem, produkcją narzędzi, tynków szlchetnych i tynków glinianych.

  W konferencji wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Promującego Dobry Sposób Życia - FAL e.V. z Niemiec, które jest partnerem ponadnardowoym projektu. Jest to ośrodek, który posiada znaczące sukcesy we wspieraniu tynkowania gliną oraz budownictwa naturalnego w Europie.

  Dziękujemy wszystkim za przybycie i aktywny udział. Udział w konferencji był bezpłatny.  Konferencja i wszystkie świadczenia byłby współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
  Szczegółowy program konferencji.

  Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy na nasze strony w połowie marca do zapoznania się z nagraniami z konferencji.


  Przestrzeń dobrych praktyk - miejsce spotkań projektowych.


  Stoisko projektowe


  Goście konferencji - tutaj przedstawicielki Szkół Zawodowych z Poznania (z lewej strony) i ze Szczecina.


  Goście i prelegenci - drugi od prawej - Jarosław Szewczyk (Politechnika Białostocka).


  Przedstawiciele partnera niemieckiego - od lewej - Uta Herz, Piet Karlstedt w towarzystwie tłumaczki.


  Wspólny posiłek.

  Targi budowlane w Sosnowcu - w dniach 21-23 lutego 2014 r.

  W dniach 21-23 lutego 2014 roku przedstawiciele firmy Vernum uczestniczyli w targach budowlanych na południu Polski - SIBEX. Stały się one okazją do wielu spotkań, rozmów merytorycznych i prezentacji tynków glinianych oraz kursów Naturalne tynkowanie i wzornictwo.
  Kolejna 7 edycja Targów Budowlanych SIBEX odbędzie się w dniach 21-23 lutego 2014 roku. Tradycyjnie już Wystawcy zgrupowani będą w sektorach: Salon Stolarki Budowlanej; Salon Techniki Grzewczej i Klimatyzacyjnej SILTERM-INSTAL; Salon ENERGIA dla DOMU; Targi Mieszkaniowo-Developerskie; Targi Wyposażenia Wnętrz SilesiaINTERIOR oraz tegoroczna nowość – Targi IZOLACJE.
  http://www.exposilesia.pl/sibex  Szkolenia dla trenerów - III edycja - 2014 rok.

  W dniach 10-14 lutego 2014 roku miały miejsce szkolenia dla trenerów, którzy w przyszłości będą mogli szkolic osoby pozostające bez zatrudnienia: wiek 50-64 i osoby niepełnosprawne - wiek: 15-64, kobiety i mężczyzn.
  W Poznaniu gościliśmy 12 osób z całej Polski - od Podlasia, przez Mazowsze, po Śląsk i Wielkopolskę. Stworzyły one dwa zespoły, które były szkolone w dwóch modułach. Pierwszy z nich obejmował zagadnienia: przygotowanie mieszanek tynkarskich, ich aplikację oraz naprawy. Moduł drugi to dekoratorstwo i projektowanie wnętrz. Wszyscy też dowiedzieli się, w jaki sposób przeprowadzać egzaminy, jak organizować warsztaty w zalażności od warunków, jakimi będą dysponowali. Szkolenia prowadzone były w siedzibie Towarzystwa Osób Niesłyszących  przy ul. Kolejowej w Poznaniu.
  Były to ostatnie szkolenia bezpłatne dla trenerów organizowane w ramach włączana w projekte nowych instytucji szkoleniowych/szkoleniowych i innych, chcących kształcić osoby bez zatrudnienia w przyszłości.
  Zapraszamy do fotorelacji.

  Początki - o glinie i wodzie.  Początki o narzędziach.  Nakładanie narzutu

  Przygotowywanie zaprawy  Stworzona zaprawa  Biała glina - bazą pod tynki kolorowe

  Kolorowe próbki i ich zabezpieczanie przed wpływem wody  Użytkowanie maszyn  Odsiewanie piachu

  Tworzenie właściwej mieszanki  Pigment - w akcji  Wymarzony kolor będzie za chwile gotowy

  Sgraffito    Intarsja w tynku glinianym

  Przygotowanie gładzi do nakładania na ścianę  Nakładanie kolorowej gładzi  Projektowanie wnętrz


  Walidacja produktu finalnego projektu.

  W listopadzie 2013 roku odbyły się obrady Regionalnej Sieci Tematycznej Województwa Wielkopolskiego, podczas której został zwalidowany pozytywnie produkt finalny naszego projektu. W styczniu i lutym 2014 roku czeka nas zatem realizacja fazy włączania i upowszechniania!


  Ewaluacja zewnętrzna.

  10.10.2013. Wybrano najkorzystniejszą ofertę na przeprowadzanie usługi ewaluacji produktu finalnego projektu „Naturalne tynkowanie i wzornictwo – Natural Plastering and Finishing” realizowanego w okresie od września 2012 do lutego 2014r. na terenie województwa wielkopolskiego. Najlepszą złożoną ofertą została wybrana oferta firmy: PrePost Consulting Alicja Zajączkowska, ul.Grottgera 32B/6, 80-319 Gdańsk

  Szkolenie dla osób niepełnosprawnych w Szamotułach
  23.09.2013

  W dniach 23-30.09.2013 w Szmotulskim Ośrodku Kultury odbyły się szkolenia dla kolejnej grupy osób niepełnosprawnych. W odróznieniu od szkolenia w Łoskoniu Starym szkolenia dotyczyły jednostki szkoleniowej nr 5 - tworzenie dekoracji z tynków glinianych.

  Rekrutacja do projektu w Szamotułach dla osób niepełnosprawnych.
  12.09.2013

  Spotkanie informacyjne w Szamotułach odbyło się w dniu 18 września 2013 r. o godz. 10.00 i dotyczyło beneficjentów projektu należących do grupy osób z bezrobotnych z niepełnosprawnościami.   Szkolenia grupy osób niepełnosprawnych!
  od 10.09.2013

  Informujemy, że w dniach 10-19 września 2013 trzy bezrobotne osoby niepełnosprawne uczestniczyły w szkoleniu z zakresu projektowania wnętrz oraz prowadzenia firmy tynkarskiej. Szkolenia odbyły się w Długiej Goślinie oraz Łoskoniu Starym.


  Rekrutacja do projektu!

  10.08.2013

  Zapraszamy na spotkanie: 14 sierpnia 2013 r. (środa), godz. 9.00 – spotkanie informacyjne,następnie rozmowy rekrutacyjne.

  Miejsce: Wągrowiec, Powiatowy Urząd Pracy, ul. Kolejowa 22, sala nr 304 (III piętro)

  Planowany termin szkoleń w Wągrowcu: 2 września 2013r.
  Program szkolenia: jak zaprojektować wnętrza, jak zaprojektować i wykonać ścienne dekoracje

  Poszukujemy:
  osób niepełnosprawnych zarejestrowanych jako osoby bezrobotne:
  - w wieku: 18-64 lata: 3 kobiety i 3 mężczyzn
  - osoba taka nie może: posiadać uprawnień do renty z tytułu niezdolności do pracy, renty szkoleniowej, renty socjalnej lub zasiłku stałego;
  - osoba taks nie może: być beneficjentem pożyczki z PFRON na prowadzenie działalności gospodarczej.

  Informacje telefoniczne: 504 680 503 – Wojciech Owczarzak

  Co oferujemy zgłoszonej osobie:
  - Bezpłatne szkolenie w formie praktycznych warsztatów w oparciu o wysokie standardy europejskie.
  - Materiały szkoleniowe, wyżywienie, odzież roboczą, dostęp do narzędzi, certyfikat uczestnictwa.
  - Zwrot kosztów dojazdu do 50km – wysokość refundacji – wartość biletu za przejazd komunikacją publiczną
  - Opiekę psychologa.
  Zapraszamy na spotkanie!​

  Zakończenie szkoleń z zakresu dekoratorstwa w miejscowości Mieścisko

  09.08.2013, Mieścisko
  W dniach 6-9 sierpnia 2013 siedem Pań i jeden uczestnik brało udział w szkoleniach testowych w ramach naszego projektu. W ciągu 32 godzin uczestnicy mogli poznać materiał, jakim jest glina, sposoby jego obróbki i dobrego nałożenia tak - aby był to dobry składnik tworzonych dekoracji. Dekoracji nie tylko ściennych, ale takich, na jakie pozwala i materiał, i wyobraźnia.

  Zajęcia praktyczne trwały od godz. 9.00 do 17.00 i składały się głównie z zajęć praktycznych, które były uzupełniane krótkimi wykładami wzbogacanymi fotografiami.

  Podczas szkoleń udało się stworzyć dekoracje odciskane (motywy roślinne), wydrapywane (technika sgraffito), wypukłe (relief). Szkolenia były okazja do zapoznania się również ze sposobami zabezpieczenia stworzonych dzieł, np. szkłem wodnym lub roztworami na bazie kazeiny. Całość szkolenia była dla uczestników bezpłatna.

  We wrześniu 2013 roku odbędą się zajęcia praktyczne.

  Szkolenie dla trenerów.

  W dniach 10-14 czerwca oraz 17-21 czerwca 2013 roku odbyły się szkolenia dla trenerów. W pierwszym okresie uczesnicy byli szkoleni z zakresu tzw. modułu 1, czyli: przygotowywanie zapraw tynkarskich, aplikacja tynków, naprawy tynków glinianych. W drugim terminie szkolono osoby, które w przyszłości zajmą się edukacja osób w obszarach: dekoratorstwo i projektowanie wnętrz w tynkach glinianych.
  Szkolenia prowadziły dwóch doświadczonych trenerów z Niemiec a całość była tłumaczona symultanicznie z j. angielskiego na j. polski. Pierwszym z nich był Piet Karlstedt (członek niemieckiej organizacja FASBA), który specjalizuje się w module I, a drugim była Irmela Fromme, znana instruktorka, której ozdoby i barwy zapraw tynkarskich są niesamowite. Oboje zostali zaproszeni na gościnne szkolenie w Polsce przez Lidera projektu - Vernum, a przybyli z partnerskiej niemieckiej organizacji FAL e.V.
  Głównym celem szkoleń było dopracowanie materiałów szkoleniowych, które były dostarczone przez partnera niemieckiego. Dodatkowo zostali przeszkoleni pierwsi trenerzy. W sumie przeszkolono dwunastu trenerów, którzy od marca 2014 roku będą mogli szkolić uczestników szkoleń: osoby bezrobotne - po 50 roku życia, osoby niepełnosprawne w wieku 15-64 lat, kobiety, jak i mężczyźni.